Moje wpisy

Miniaturka postu

Ćwiczenia- czas, start! Zaczynamy od prawidłowej postawy.

Prawidłowe ułożenie kręgosłupa sprawia, że wszystkie jego naturalne krzywizny stanowią doskonałą amortyzację i kręgosłup może efektywnie podpierać nasze ciało. Pozwala to zapobiegać bólom i deformacjom kręgosłupa, chroni przed zwyrodnieniami, ułatwia oddychanie, zapewnia właściwe napięcie mięśni.


Istnieje też zależność odwrotna- złe, nawykowe ustawianie stóp czy jednostronna praca kończyn podczas wykonywania codziennych czynności i uprawianych sportów z czasem odczuje również nasz kręgosłup. Nieprawidłowa postawa jest często wynikiem złych nawyków, utrwalonych przez długotrwałe siedzenie, poruszanie się czy stanie w wadliwej pozycji.


  1. Tył głowy, barków i pośladki powinny być ustawione w jednej płaszczyźnie (najlepiej ustawić się przy ścianie i sprawdzić czy wszystkie wymienione punkty do niej przylegają) Uszy powinny znajdować się nad środkiem barków - czyli nie pochylamy głowy do przodu. :) 

  2. Broda nie powinna być wysunięta do przodu, by nie odchylać głowy do tyłu (postawa interpretowana jako wyraz zarozumiałości. lub tak zwany „foch”).

  3. Utrzymuj barki na tym samym poziomie, nie unoś ich w kierunku uszu - piękna długa szyja prezentuje się naprawdę atrakcyjnie, dodaje nam wdzięku i świadczy o pewności siebie. 

  4. Łopatki powinny być ściągnięte do tyłu, ale nie należy przesadzać, by nie powodować cofnięcia barków. 

  5. Klatka piersiowa powinna być otwarta i ale nie wypchnięta do przodu (taka sama uwaga, jak punkt wyżej-przesada nigdy nie jest wskazana). 

  6. Pozwól ramionom zwisać swobodnie wzdłuż ciała. 

  7. Nie wychylaj miednicy w przód, ani w tył (wiem, wiele pań uważa, że wygląda dzięki takiemu kuperkowi bardziej „sexi” i ma szczuplejsze uda:)). 

  8. Nie blokuj kolan - z czasem możesz doprowadzić do „przeprostów” (czyli kolana będą wyglądać jak wygięte w drugą stronę) ale i nie stój na ugiętych nogach. Rozstaw lekko stopy.

  9. Unikaj stania przez dłuższy czas w tej samej pozycji. Przenoś co jakiś czar ciężar ciała z jednej nogi na drugą.

  10. Ciężar ciała opieraj raczej na przodostopiu, unikając nadmiernego obciążania pięt.

Miniaturka postu

Ćwicz z Martą Wojtowicz

Pozwólcie, że przedstawię Wam Martę! Dziewczynę o silnym charakterze, wielkiej pasji, otwartym sercu i niebanalnych dokonaniach! 

Marta jest mistrzynią w swoim fachu! Pokaże Ci jak utrzymać swoje ciało w doskonałej  formie! 

Na Twoich oczach, pomoże mi wrócić do sylwetki sprzed ciąży


Trenerka personalna, instruktorka kulturystyki, masażystka, zawodniczka fitness, a dawniej piłki nożnej. Wielokrotna medalistka na arenie Polskiej i Międzynarodowej w sportach sylwetkowych i piłce nożnej oraz Rekordzistka Guinnessa. W treningu osobistym gwarantuje osiągnięcie zamierzonego celu . Specjalizuje się w redukcji stresu , tkanki tłuszczowej czy zbudowanie masy mięśniowej u klienta. Zawsze stosuje metody i zasady treningowe sprawdzone w sporcie na arenie treningu personalnego Tylko ciężka praca i odpowiednie nastawienie mentalne daje optymalny sukces. Pełna profesjonalizmu zarówno na zajęciach jak i treningach personalnych, zawsze doradzi jak się zdrowo i racjonalnie odżywiać. Gwarantuje indywidualne podejście do każdego klienta, określa sposób wykonywania ćwiczeń, który dla każdego jest inny, co wynika z indywidualnej biomechaniki, budowy stawów oraz predyspozycji genetycznych. Zawsze uśmiechnięta i otwarta, uwielbia pracę z ludźmi, wie jak zmobilizować swoich klientów do ciężkiej pracy. Pozytywna energia to nieodzowny element jej treningów. Największą satysfakcję czerpie z treningów funkcjonalnych o dużej intensywności. Zawsze wyznacza sobie nowe cele i ambitnie je realizuje. Pasjonatka treningów siłowo wytrzymałościowych, motoryzacji i sportów extreme. Motto „Rób zawsze to co kochasz a nigdy nie będziesz musiał pracować”