Blog - Edyta Pazura | MaybeBaby

I Ty też możesz zostać neurobiologiem!- Książka dla dzieci profesora Jerzego Vetulaniego!
(21.05.2018)

Wczoraj spędziłam jakieś dwie godziny w księgarni, żeby wybrać dla Waszych pociech pozycję naprawdę godną polecenia. W końcu trafiłam na książkę pt: "Sen Alicji - czyli jak działa mózg." Urzekła mnie swoją prostotą, a jednocześnie wielobarwnością. Zawiera w sobie wszystko o czym powinno wiedzieć Twoje dziecko na temat swojego organizmu. Główna bohaterka- Alicja, dzięki sennym marzeniom przemierza trudy codzienności, gdzie główną rolę odrywa jej organizm oraz narządy wewnętrzne. Dziewczynka rozmawia z mózgiem, płucami i sercem; dowiaduje się co nieco o rodzajach pamięci, genach, a nawet śmierci.

Muszę przyznać, że to pozycja dosyć zaawansowana. Lepiej przeczytać ją samemu, zanim zaczniemy czytać z naszym dzieckiem. Książka jest mocno naukowa, więc przygotujcie się na to, że będziecie musieli wiele rzeczy wyjaśniać "po drodze". Z drugiej jednak strony, nam rodzicom powinno zależeć, aby dzieci poznawały świat i poszerzały swoją wiedzę. Taka nasza rola: tłumaczyć, tłumaczyć i jeszcze raz tłumaczyć...  

Gorąco polecam "Sen Alicji - czyli jak działa mózg". Nie przesadzaj jednak zbytnio i nie proś swojego dziecka, aby przeczytało lekturę jednym tchem. Usiądź wygodnie w fotelu, zaproś swoją pociechę i poświęć jej to co masz najcenniejsze -  swój czas oraz uwagę.